GRZYBICE SKÓRY, PAZNOKCI I WŁOSÓW

Mogą dotyczyć skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci. Leczenie polega na stosowaniu preparatów zewnętrznych, oraz niekiedy leków doustnych (zawsze przy leczeniu paznokci). Leczenie jest zwykle poprzedzone badaniem mikologicznym. Informujemy pacjentów, jak odkażać odzież i buty. Bez tego widuje się częste nawroty. Mamy badzo duże doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu grzybic u dzieci i dorosłych.

Leczenie grzybic skóry, włosów i paznokci – Lampa Wooda

Stosowana do szybkiej diagnostyki grzybicy, gdyż ogniska grzybicze w świetle tej lampy w warunkach zacienienia silnie fluoryzują. Stosuje się ją m.in. do diagnostyki Microsporum wywołujących grzybicę skóry nieowłosionej. Do tych zastosowań zalicza się wykorzystanie lampy Wooda w kosmetyce do zbadania przydatków skóry. Emitowane promienie UV wywołują fluorescencję skóry. Diagnozę stawia się na podstawie barwy emitowanego w wyniku zjawiska fluorescencji światła. Obserwacji dokonuje się w zaciemnionym pomieszczeniu, ze względu na słabą intensywność świecenia. W zależności od rodzaju cery oraz schorzeń występuje różnobarwne świecenie: skóra normalna – w kolorze niebiesko-fioletowym, skóra sucha, odwodniona – słaba fluorescensja, skóra zawierająca odpowiednią ilość wody – ciemnoniebieskie, skóra tłusta – prawie czarne, nadmierne rogowacenie skóry – białe.

Grzybice mogą dotyczyć skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci. Leczenie polega na stosowaniu preparatów zewnętrznych, oraz niekiedy leków doustnych (zawsze przy leczeniu paznokci). Informujemy pacjentów, jak odkażać odzież i buty. Bez tego widuje się częste nawroty. Mamy bardzo duże doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu grzybic u dzieci i dorosłych.