LASEROWE FOTO-ODMŁADZANIE

Foto-odmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Nie zdziera się tu całej warstwy naskórka jak podczas dermabrazji laserowej czy peelingu. Możemy myć twarz wodą i używać własnych kosmetyków. Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza.

zabiegi laseroweZabieg fotoodmładzania to unikalna nieinwazyjna procedura, pozwalająca na odmłodzenie skóry przy pomocy nowoczesnego impulsowego źródła światła /VPL/, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia Polega na zastosowaniu niekoherentnego, pulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Urządzenie które generuje takie pulsy intensywnego światła to IPL lub jego nowocześniejsza odmiana VPL. Zabieg ten jest kuracją uniwersalną gdyż w trakcie jednego zabiegu usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty foto uszkodzeń skóry. Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczasowych metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

VPL emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. Sam zabieg poprzedzony konsultacją lekarską wygląda dość niewinnie. Najpierw na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów. W tym samym czasie jedna długość fali walczy np. z naczynkami, druga likwiduje przebarwienia a trzecia pobudza produkcję kolagenu.

Zabieg trwa 20 do 40 min. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch, trzech seriach naświetleń. Aby wyglądać naprawdę pięknie należy wykonać około pięciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

Wskazania do fotoodmładzania

  1. Łagodne zmiany naczyniowe:
  1. Zaburzenia pigmentacji skóry:
  1. Zmiany strukturalne skórne i naskórkowe:

fotoodmladzanie