USUWANIE I TERAPIA BLIZN

Zabieg laserowy Blizna jest to zmiana powstała z tkanki łącznej włóknistej, w miejscu urazu lub samoistnie. Przyczyną są operacje chirurgiczne, oparzenia, uszkodzenia skóry, zejście zmian zapalnych np. trądzika czy ospie oraz skłonność osobnicza. Największy problem zarówno estetyczny, ale także psychologiczny sprawiają zmiany przerosłe, nieregularne, o różnym umiejscowieniu a także głębokie blizny zanikowe.

W zależności od rodzaju blizny, umiejscowienia można stosować leczenie, które spowoduje, iż blizna będzie płaska, w kolorze skóry, mniej widoczna, mniejsza, bardziej kosmetyczna, elastyczna. Duże znaczenie ma tutaj wiek blizny – czym młodsza blizna tym lepsze efekty można osiągnąć. Najlepsze efekty można uzyskać gdy odpowiednie działania podejmowane są już w czasie gojenia się rany.

Pamiętać należy, iż każda blizna jest zmianą trwałą i nie ma możliwości całkowitego jej usunięcia ale dzięki nowoczesnym technikom laserowym i powtarzanym zabiegom można w dużym i bardzo dużym stopniu poprawić wygląd nawet najgorszych blizn i uzyskać naprawdę zadowalające wyniki.

W Leczeniu blizn stosujemy następujące zabiegi:

Efekt terapii usuwania blizn