USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. po trądzikowe, przebarwienia posłoneczne.

przebarwieniaPrzebarwienia obejmują często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. To zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej w okresie menopauzy).

Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają , ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV- tzw fotoblokerów. Przed wybraniem leczenia ocenia się rodzaj i głębokość przebarwień, które ustala się pod specjalną lampa Wooda.

W leczeniu stosuje się różne metody. Najczęstszymi zabiegami są

W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Możliwa jest również terapia łączona, która daje najlepsze efekty. Dodatkowym plusem terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie. Jednocześnie z zabiegami leczenie kontynuuje się w domu przez stosowanie odpowiednich preparatów wybielających.

Doboru najbardziej skutecznej metody w danym przypadku dokonuje lekarz.

Pamiętać należy , iż chociaż dzięki obecnym nowoczesnym zabiegom leczenie przebarwień jest stosunkowo szybkie i efektywne to zapobiegania nawrotom jest długotrwałe i często wyklucza intensywne korzystanie ze słońca i solarium

przebarwienia-ba