Czym tak naprawdę jest cellulit i jak z nim skutecznie walczyć?

Czym jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej.Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę 1–2 mm. U osób z cellulitem mogą być większe nawet o 10 razy, tworząc złogi z toksynami, które nie są usuwane przez układ limfatyczny. Cellulit pojawia się tam, gdzie tłuszczu jest najwięcej, czyli na pupie, udach, brzuchu, ramionach.

Jak się pozbyć cellulitu?

Stosuj kosmetyki!

Dzięki zawartości składników przyspieszających spalanie tłuszczu i drenujących poprawią wygląd skóry. Zwłaszcza gdy ich aplikację połączysz z masażem. Na szczególną uwagę zasługuje balsam do pielęgnacji domowej REWIND BODY CREAM firmy LOVELY cosmetics, który zawiera świetne składniki aktywne:

 • kofeina
 • karnityna
 • escyna
 • tripeptyde – 1
 • myszopłoch kolczasty
 • kwas ksymeninowy
 • boswellia serrata
 • kwas glikolowy
 • chrżąstnica
 • kwas salicylowy

Firma Lovely cosmetics w swej ofercie posiada również świetny zabieg z serii Start & Rewind , do którego uzywane są turbo kosmetyki i technologia hydrodynamiczna.  Po zabiegu tkanka jest stonowana, kompaktowa, widocznie zdrowsza, z wyraźnym zmniejszeniem obwodu w centymetrach. Efekt widoczny już po 1 zabiegu!

Specjalne kosmetyki  uelastyczniają skórę, a wiele z nich przeciwdziała powstawaniu rozstępów. Stosuj je codziennie.

Pobudzaj krążenie!
Prostą metodą na pobudzenie mikrokrążenia w skórze jest  masaż suchej skóry wykonywany niezbyt twardą szczotką z naturalnego włosia lub rękawicą z włókna. Używaj też peelingów do ciała.
Prysznic zawsze kończ chłodnym strumieniem.

Zmień dietę na zdrową i zbilansowaną. Pij odpowiednio dużo wody oraz herbatek ziołowych.

 

Pamiętaj o zabiegach!

Drenaż – cellulit związany jest m.in. z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie. Aby usprawnić działanie układu limfatycznego, korzystaj z zabiegów drenujących w gabinetach kosmetycznych i spa.

Masaż – mechaniczne „rozruszanie” skóry umożliwia sprawniejsze usunięcie złogów tłuszczowych.

Relaks – wydaje się śmieszne, ale to też środek antycellulitowy. Silny stres wywołuje zawirowania hormonalne, które nasilają tendencję do odkładania się tłuszczu.

Wśród hitowych zabiegów polecamy ENDERMOLOGIE LPG ALLIANCE. To inteligentna metoda stymulacji Twojej skóry i Twojego ciała, która w naturalny sposób pobudzi Twój metabolizm komórkowy. Zabieg ten oddziałuje w trzech wymiarach:

 • redukuje miejscowo zlokazlizowaną i oporną tkankę tłuszczową
 • wygładza cellulit
 • ujędrnia skórę stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

 

 

Na uwagę zasługuje również zabieg Cellactor – to doskonały sposób na zawansowany cellulit!

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami Cellactora, pozwalającego efektywnie walczyć z cellulitem, wygładzać zmarszczki oraz modelować sylwetkę. To nowoczesna technologia zapewniające doskonałe rezultaty terapeutyczne i dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających pacjentów. Innowacyjny system Cellactor pozwoli Wam uporać się z różnymi problemami kosmetycznymi i dermatologicznymi, nie tylko z cellulitem!

 

więcej informacji

 

Pamiętaj!

Jeśli masz suchą skórę, to na balsam antycellulitowy dodatkowo nałóż kosmetyk nawilżający.
Chroń skórę filtrami, bo promienie UV uszkadzają włókna kolagenu, a to pogarsza stan skóry.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed