Fale radiowe w medycynie estetycznej. Carismed Kontur MD

Nowoczesna medycyna estetyczna wykorzystuje różne dostępne środki, by móc w pełni pomóc pacjentkom w uzyskaniu zadowalającego efektu. Bardzo często stosowane są fale ultradźwiękowe, lasery o różnej charakterystyce, a także fale radiowe. Wszystkie najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej, takie jak np. Carismed Kontur MD pozwalają na osiągnięcie efektów, które w inny sposób byłyby poza zasięgiem naszych możliwości, albo wiązałyby się z uciążliwymi i kłopotliwymi dla pacjentki procedurami.

 

Jak działają fale radiowe w medycynie estetycznej?

fale ultradźwiękoweFale radiowe znajdują wiele zastosowań medycznych. Najczęściej są wykorzystywane do walki z tkanką tłuszczową lub przywracania jędrności skóry. Ich wielką zaletą jest to, że łatwo penetrują wybrany obszar, docierając bez przeszkód na odpowiednią głębokość. Używanie fal radiowych nie wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi ani nie jest uciążliwe dla pacjentki poddawanej zabiegowi. Oddziaływanie fal radiowych polega na zmianie temperatury na wybranym obszarze. Tego typu efekt termiczny wpływa korzystnie na tempo zachodzących w danym miejscu procesów fizjologicznych. Poprawia się ukrwienie, dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych, rejon wykonywanego zabiegu może być więc lepiej dotleniony i odżywiony, a efekty przemiany materii mogą być w szybszym tempie usuwane.

 

Co daje Carismed Kontur MD?

Carismed Kontur MD jest używany do korekty owalu twarzy oraz poprawy wyglądu i napięcia skóry w różnych miejscach, m.in. w okolicy oczu czy dekoltu. Zabieg pozwala także na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej np. w okolicy brzucha, pośladków lub ud.

W ramach zabiegu fale radiowe podgrzewają wybraną okolicę. Dzięki wzrostowi temperatury dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, które wskutek denaturacji straciły kształt i przestały spełniać swoją funkcję. Ciepło przywraca włóknom kolagenowym ich naturalną, heliakalną strukturę, tj. podobną do sprężynki. Mogą one więc ponownie napinać skórę z właściwą siłą.

Fale radiowe mają także działanie pobudzające fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej do zwiększonej syntezy kolagenu. Dzięki temu skóra zyskuje większą elastyczność, a wszelkie nierówności mogą ulec wygładzeniu.

Ciepło powstające podczas zabiegu Carismed Kontur MD powoduje też rozkład tkanki tłuszczowej i jej usunięcie z ogrzewanego obszaru dzięki poprawie krążenia.

 

Kto może skorzystać z zabiegu?

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest niewiele. Najważniejsze z nich to ciąża, rozrusznik serca, choroby skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i mogą korzystać z niego osoby w każdym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podstawowe wskazania do jego wykonania to utrata jędrności skóry,  jednak każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy!

 


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed