Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Zabiegi laserowe Fraxel

Zabieg laserowy FRAXEL  pomoże Ci zachować zdrowszy wygląd i lepsze samopoczucie oraz uzyskać gładszą, świeżo wyglądającą skórę, a także jej ujednolicony koloryt i strukturę.

Po zabiegu zmarszczki wokół oczu stają się spłycone, jest poprawiony wygląd blizn trądzikowych i chirurgicznych. Zabieg dedykowany jest na okolice  twarzy, szyi, dekoltu, ramion, nóg i pleców.

 

Robisz wiele aby wyglądać i czuć się dobrze. Znajdujesz czas aby w pełni cieszyć się życiem i wciąż dbać o swoje ciało i skórę. Jednak działanie słońca, zanieczyszczenie środowiska, stres i zmęczenie nie są Twoimi sojusznikami i powodują, że Twoja skóra nie wygląda tak dobrze jak się czujesz.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA FRAXEL?

Zabieg laserowy Fraxel wykorzystuje technologię frakcyjną działając na uszkodzoną skórę mikroskopijnymi kolumnami światła laserowego, docierającymi w głąb skóry. Laser oddziałuje tylko na fragmenty skóry, pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną, co sprzyja w miarę szybkiemu gojeniu. Stymuluje to naturalne procesy regeneracji organizmu, stare i uszkodzone komórki zostają zastąpione  świeżą, bardziej promienną, zdrowszą skórą.

 

KIEDY POJAWIAJĄ SIĘ REZULTATY I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJĄ?

Rezultaty zabiegów laserowych Fraxel są w miarę szybkie i postępujące. W krótkim czasie po zabiegu powierzchnia skóry będzie bardziej miękka i gładsza w dotyku, skóra będzie jaśniejsza i o bardziej wyrównanym kolorze. Kolejne 3 do 6 miesięcy przyniosą dalszą poprawę, ponieważ głębsze warstwy skóry będą wytwarzały nowy kolagen. Rezultaty są długotrwałe w zależności od stylu życia, wieku, stanu skóry i wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych skóry.

ILE ZABIEGÓW BĘDĘ POTRZEBOWAŁA?

Oczekiwane wyniki zazwyczaj uzyskuje się po kilku zabiegach. Liczba zabiegów laserowych Fraxel zależy od celów i rezultatów, jakie chcesz uzyskać oraz od Twojego stylu życia. Razem z Tobą określimy odpowiedni poziom leczenia oraz preferowany czas rekonwalescencji.

CZEGO POWINNAM OCZEKIWAĆ PO ZABIEGU?

W zależności od parametrów zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk, który ustępuje już następnego dnia lub w ciągu kolejnych kilku dni. Twoja skóra po zabiegu naturalnie zbrązowieje w ciągu tygodnia lub dwóch. Podczas kolejnych zabiegów, wygląd skóry opalonej słońcem lub brązowej będzie się powtarzał po każdym zabiegu. Podobnie jak przy oparzeniu słonecznym, skóra będzie normalnie łuszczyła się i złuszczała, odkrywając świeższą, bardziej promienną i gładszą skórę.

CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?

Zabieg laserowy Fraxel jest stosunkowo bezpieczny. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu laserowego istnieje pewne ryzyko i/lub okres rekonwalescencji. Należy omówić tę kwestię z lekarzem.

 

 

 

Fraxel – przygotowanie do zabiegu

Na kilkanaście godzin przed zabiegiem zaleca się intensywne nawilżanie skóry zarówno za pomocą kosmetyków, jak i odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dzięki temu efekty naświetlań będą znacznie wyraźniejsze. Odradzamy spożywanie alkoholu, picie kawy oraz herbaty na dzień przed zabiegiem Fraxel, ponieważ napoje te działają na skórę odwadniająco.

 

Bezpośrednio przed zabiegiem skórę należy jedynie oczyścić. Zrezygnuj z nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych takich, jak krem, tonik czy serum. Nie wykonuj również makijażu – przed zabiegiem laserowym lekarz i tak upewni się, czy twoja cera została odpowiednio przygotowana.

 

Zabieg Fraxel – jak przebiega?

Jedna sesja zabiegu Fraxel może trwać od 10 d 45 minut, w zależności od powierzchni skóry, która jest objęta terapią. Specjalista kieruje wiązki lasera na skórę, co przez pacjenta odczuwane jest zasadniczo jako mikroskopijne ukłucia. Aby zmniejszyć dyskomfort, w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach przed rozpoczęciem naświetlania stosujemy specjalną maść znieczulającą miejscowo.

 

Zalecenia pozabiegowe

  • Aby zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie skóry po zabiegu, możesz stosować zimne okłady. Cerę należy intensywnie nawilżać za pomocą kremów bogatych w składniki aktywne, jak np. witaminy A, C, E.
  • Przez tydzień od zabiegu Fraxel wstrzymaj się od intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i kąpieli w basenie.
  • Przez 4 tygodnie po zabiegu nie opalaj skóry i stosuj kremy ochronne z wysokim filtrem UV.
  • Możesz stosować dotychczasowe kosmetyki (również kolorowe) już dzień po zabiegu, jeśli nie odczuwasz, że podrażniają twoją cerę.
  • Zadbaj o nawodnienie organizmu – pij minimum 2 litry wody mineralnej dziennie.

 

Zabieg Fraxel w mieście Tarnowskie Góry

Osoby ze Śląska jak i spoza województwa zachęcamy do zapisów na Fraxel w naszym gabinecie. Specjaliści Derkomed dobiorą dla ciebie indywidualną ilość zabiegów, aby zagwarantować ci oczekiwane efekty. Przekonaj się, dlaczego zabieg Fraxel jest tak ceniony we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed