centrum medycyny estetycznej,
dermatologii i kosmetologii

Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii(032) 284 53 25 / 510 249 751

Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologiifacebook.com/derkomed

centrum medycyny estetycznej,
dermatologii i kosmetyki
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii (032) 284 53 25 / 510 249 751
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologiifacebook.com/derkomed

Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Implanty skórne tzw. wypełniacze są produktami, które wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w obrębie tkanek i mogą być wstrzykiwane do skóry i tkanki podskórnej w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych twarzy.

Uzasadnieniem ich stosowania jest fakt, że z wiekiem i wskutek oddziaływania promieniowania słonecznego, tkanki twarzy tracą swoją objętość czego następstwem jest tworzenie się fałdów, zmarszczek i nawisów skóry. Substancje te wstrzykuje się dokładnie w obrębie obszarów skóry dotkniętych zmarszczkami. Najnowocześniejsze wypełniacze powodują wystąpienie natychmiastowego efektu.

W ciągu dosłownie 10- 15 minut pacjent opuszcza gabinet wyglądając często 10 lat młodziej niż przed zabiegiem.

Wygładzanie zmarszczek i fałdów skóry za pomocą implantów skórnych jest możliwe dzięki obecności w nich kwasu hialuronowego. Jest to naturalna substancja, obecna również w naszym organizmie. Zwiększa on objętość tkanki skórnej, nadając twarzy zdrowy i promienny wygląd.

Dobry stan powierzchni skóry, jej sprężystość i młodzieńczy wygląd, stopień odporności na działanie czynników atmosferycznych zawdzięczamy w ogromnym stopniu właśnie kwasowi hialuronowemu. Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Wypełniacze zawierają stabilizowany kwas, który po iniekcji wiąże wodę i z reguły pozostaje w tkance na wiele miesięcy, w odróżnieniu od niestabilizowanego kwasu hialuronowego, którego trwałość nie przekracza kilku, kilkunastu dni.

CO WAŻNE, IMPLANTY KWASU HIALURONOWEGO ZOSTAJĄ CAŁKOWICIE WCHŁONIĘTE I NIE POZOSTAJE PO NICH W TKANCE ŻADEN ŚLAD.

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosowane sa one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkonkretnychj okolic twarzy np.ust, kości policzkowych czy okolic oczu .

Dzięki istnieniu takiego wyboru można bardzo dobrze dopasować stosowany preparat do konkretnych potrzeb. Efekty działania utrzymują się z reguły przez okres od 8 do 12 miesięcy.

Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii