Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Laserowe suwanie przebarwień skóry

Zabiegi laserowe

Jeśli kosmetyki przestały przynosić zadowalające efekty, warto rozważyć zabiegi laserowe. Mają wiele zastosowań – m.in. pomagają usuwać przebarwienia skóry i blizny, praz usuwają owłosienie z całego ciała, wykazują także znaczną skuteczność w leczeniu skóry  – na przykład w walce z trądzikiem.

Dlaczego warto wybrać zabiegi laserowe?

Zabiegi laserowe  cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz skuteczności – bywają niezastąpione zwłaszcza w przypadku usuwania niechcianego owłosienia.

Energia wytwarzana przez laser jest stosunkowo bezpieczna i zwykle  nie wywołuje efektów ubocznych oraz podrażnień. Ewentualne odczuwanie swędzenia czy pieczenia podczas zabiegów laserowych jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od odporności na ból każdego z Pacjentów. Można jednak temu  zapobiec – wystarczy wcześniejsza konsultacja z lekarzem, by uzgodnić zastosowanie znieczulenia.

Jak przygotować się do zabiegów laserowych?

Przed wykonaniem zabiegu laserowego należy odpowiednio zadbać o swoją skórę:

  • Unikaj wizyt w solarium i ekspozycji na słońcu
  • Zrezygnuj z peelingu gruboziarnistego i depilacji, by nie podrażnić skóry
  • Zadbaj o prawidłowe nawilżenie – pij duży wody i stosuj odpowiednie kremy i balsamy
  • W dniu zabiegu nie można spożywać alkoholu.

Ważne jest, by przed zdecydowaniem się na którykolwiek z zabiegów, wcześniej skonsultować się z lekarzem. Istnieją przeciwwskazania, które będą uniemożliwiały ich wykonanie. Należy bezwzględnie zastosować się do zaleceń lekarza ze względu na własne zdrowie i bezpieczeństwo. W przypadku ewentualnych czynników uniemożliwiających wykonanie zabiegu laserem, nasi specjaliści zaproponują inną alternatywę.

więcej informacji

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem proponowanych przez nas zabiegów laserowych.

twarz 2000 zł
twarz + szyja 3200 zł
twarz + szyja + dekolt 5000 zł
pojedyńcze blizny         od 200zł

 

Fraxel – przygotowanie do zabiegu

Na kilkanaście godzin przed zabiegiem zaleca się intensywne nawilżanie skóry zarówno za pomocą kosmetyków, jak i odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dzięki temu efekty naświetlań będą znacznie wyraźniejsze. Odradzamy spożywanie alkoholu, picie kawy oraz herbaty na dzień przed zabiegiem Fraxel, ponieważ napoje te działają na skórę odwadniająco.

 

Bezpośrednio przed zabiegiem skórę należy jedynie oczyścić. Zrezygnuj z nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych takich, jak krem, tonik czy serum. Nie wykonuj również makijażu – przed zabiegiem laserowym kosmetolog i tak upewni się, czy twoja cera została odpowiednio przygotowana.

 

Zabieg Fraxel – jak przebiega?

Jedna sesja zabiegu Fraxel może trwać od 10 d 45 minut, w zależności od powierzchni skóry, która jest objęta terapią. Specjalista kieruje wiązki lasera na skórę, co przez pacjenta zasadniczo odczuwane jest jako mikroskopijne ukłucia. Aby zmniejszyć dyskomfort, w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach przed rozpoczęciem naświetlania stosujemy specjalną maść znieczulającą miejscowo.

 

Zalecenia pozabiegowe

  • Aby zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie skóry po zabiegu, możesz stosować zimne okłady. Cerę należy intensywnie nawilżać za pomocą kremów bogatych w składniki aktywne, jak np. witaminy A, C, E.
  • Przez tydzień od zabiegu Fraxel wstrzymaj się od intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i kąpieli w basenie.
  • Przez 4 tygodnie po zabiegu nie opalaj skóry i stosuj kremy ochronne z wysokim filtrem UV.
  • Możesz stosować dotychczasowe kosmetyki (również kolorowe) już dzień po zabiegu, jeśli nie odczuwasz, że podrażniają twoją cerę.
  • Zadbaj o nawodnienie organizmu – pij minimum 2 litry wody mineralnej dziennie.

 

Zabieg Fraxel w mieście Tarnowskie Góry

Osoby ze Śląska jak i spoza województwa zachęcamy do zapisów na Fraxel w naszym gabinecie. Specjaliści Derkomed dobiorą dla ciebie indywidualną ilość zabiegów, aby pomóc uzyskac  ci oczekiwane efekty.  Przekonaj się, dlaczego zabieg Fraxel jest tak ceniony we współczesnej kosmetologii.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed