Leczenie trądziku i innych chorób skóry

Pełna oferta dermatologiczna

W Derkomed znajdziecie profesjonalną pomoc – doświadczony lekarz dermatologii Ilona Podworska pomoże w leczeniu trądziku i innych schorzeń skóry. Nasze centrum świadczy szeroki zakres usług z dziedziny dermatologii: leczenie świądu, grzybicy czy nadpotliwości.

Schorzenia dermatologiczne to kwestie zdrowotne, ale również estetyczne. Nierzadko wpływają na niską samoocenę pacjentów i zły nastrój. Bardzo istotnym jest, by nie leczyć się na własną rękę – można tym wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Najbezpieczniej jest skontaktować się z odpowiednim lekarzem, który dogłębnie zbada problem i dobierze odpowiednią kurację.

Warto uzbroić się w cierpliwość – na widoczne efekty w leczeniu dermatologicznym często potrzeba czasu. Zgłaszając się do Derkomed macie pewność, że czekanie się opłaca – traficie w najlepsze ręce, do osób z odpowiednią wiedzą i podejściem.

Dermatoskopia i mezoterapia igłowa

Korzystamy z techniki dermatoskopii – to specjalistyczna metoda diagnostyczna, która pozwala precyzyjnie określić stan zmian skórnych. Badanie dermatoskopem jest bezinwazyjne i bezbolesne. Jego działanie polega na powiększeniu oglądanego obszaru nawet piętnastokrotnie. Prócz powierzchownych zmian, można badać także głębokie partie skóry, bez potrzeby wykonywania dodatkowych czynności. Badanie dermatoskopem trwa tylko kilka minut, a pozwala na dokładną ocenę stanu zdrowia skóry.

W swojej ofercie posiadamy również usługę Derma Pen, czyli mezoterapię mikroigłową, którą wykonuje się za pomocą innowacyjnego urządzenia medycznego. Derma Pen można stosować jako zabiegi lecznicze i odmładzające na skórze dekoltu, twarzy, brzucha, dłoni i szyi.

Najskuteczniejsze zabiegi na trądzik

Trądzik to choroba, z którą borykają się nie tylko nastolatki. Problem wyprysków i nadmiernego przetłuszczania skóry coraz częściej dotyczy osób dorosłych. Czasem właściwa pielęgnacja domowa i zdrowa dieta okazują się niewystarczające, by pozbyć się kłopotu. Wówczas z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi na trądzik. Poznaj najlepsze sposoby, które stosujemy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach.

 

Czekałeś lata, by minął, a mimo to on dalej Ci towarzyszy? Nie możesz ukryć go pod żadnym makijażem? Nie jesteś odosobniona – trądzik dojrzały to bardzo częsty problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Gdy domowe metody zawodzą, pomoc profesjonalisty może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

 

Zabiegi na trądzik – który wybrać?

Profesjonalne zabiegi na trądzik okażą się cennym wsparciem dla każdego, kto mimo starań wciąż nie może poradzić sobie z niedoskonałościami. Poznaj przykładowe sposoby na poprawę stanu cery trądzikowej.

 

  • Peelingi chemiczne – leczenie trądziku

Zabiegi z kwasami kojarzone są przede wszystkim z zabiegami odmładzającymi oraz usuwaniem przebarwień. Warto jednak wiedzieć, że niektóre ich odmiany pomagają w znacznej poprawie stanu skóry trądzikowej. W tym celu stosujemy m.in. kwas migdałowy oraz salicylowy.

 

Zabieg na trądzik z kwasami widocznie poprawiają stan cery już po jednej wizycie. Skóra zostaje pobudzona do złuszczania i głębokiej odbudowy, zyskuje zdrowy i świetlisty koloryt. Peeling chemiczny reguluje również pracę gruczołów łojowych, co przekłada się na zmniejszone powstawanie niedoskonałości.

 

Pamiętaj, że zabiegi z kwasami najlepiej wykonywać jesienią i zimą, gdy nasłonecznienie jest stosunkowo niskie. Po zabiegu cerę należy chronić przed promieniami UV, m.in. poprzez stosowanie kremów z filtrami.

 

  • Peeling kawitacyjny

Innym skutecznym zabiegiem na trądzik jest peeling kawitacyjny, który polecamy w szczególności osobom ze skórą wrażliwą. W odróżnieniu od peelingów kwasowych, kawitacja oddziałuje na skórę niesamowicie delikatnie. Martwy naskórek usuwany jest za pomocą ultradźwięków, czego efektem jest zahamowanie rozwoju bakterii.

 

Peeling kawitacyjny poprawia gospodarkę wodną skóry, dotlenia ją i pobudza do odbudowy. Dzięki temu, że zabieg jest bardzo delikatny, można wykonywać go o każdej porze roku.

 

  • Zabieg na trądzik – mikrodermabrazja

Popularnym sposobem na walkę ze skórnymi zmianami jest mikrodermabrazja, będąca odmianą peelingu mechanicznego. To bezpieczna metoda, pozwalająca ścierać martwy naskórek za pomocą urządzenia ze specjalną głowicą.

 

Mikrodermabrazja znakomicie oczyszcza pory, pomaga w pozbyciu się wągrów i pobudza skórę do regeneracji. Ten zabieg na trądzik, połączony z odpowiednio dopasowaną maseczką oczyszczającą, przynosi rewelacyjne rezultaty. Aby cieszyć się dobrymi efektami, mikrodermabrazję warto wykonywać regularnie.

 

  • Leczenie trądziku z zabiegiem VPL

Trudny do usunięcia trądzik może wymagać bardziej zaawansowanych metod. Jedną z nich jest zabieg VPL, wykorzystujący zmienne światło pulsacyjne.

 

Wiązki światła emitowane przez VPL są pochłaniane przez skórę, gdzie działają silnie antybakteryjnie. Laserowe leczenie trądziku przynosi trwałe i zauważalne rezultaty. Dodatkowymi efektami jest odmłodzenie skóry, poprawa kolorytu oraz usunięcie przebarwień.

 

Powierz leczenie trądziku fachowcom

Pamiętaj, że trądzik to nie tylko defekt estetyczny. Nieleczony może doprowadzić do trwałego uszkodzenia skóry np. poprzez blizny. Nie warto eksperymentować samodzielnie. Najlepszym sposobem na zdrową i ładna skórę będzie konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą medycyny estetycznej, bądź dermatologiem, która pozwoli dobrać najlepszą metodę walki z wrogiem.

 

Leczenie trądziku – Śląsk

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się trądziku, zapisz się na wizytę konsultacyjną w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach. W Derkomed dysponujemy szeroką ofertą zabiegów, które pomogą Ci zapomnieć o pryszczach, wągrach i przetłuszczeniu się skóry. Zaufaj nam: z trądzikiem można wygrać!

Świadczymy także usługi z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetyki – nasi doświadczeni kosmetolodzy zadbają o najwyższą jakość przeprowadzanych zabiegów.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed