Karboksyterapia dobra na wszystko!

O karboksyterapii słyszy się ostatnio coraz więcej pochlebnych opinii. I nic w tym dziwnego. To zabieg, dzięki któremu można poprawić wiele defektów urody: od zmarszczek i cieni pod oczami, a po rozstępy i cellulit. Terapia medycznym dwutlenkiem węgla zrewolucjonizowała medycynę estetyczną, chociaż należy pamiętać, że jest do niej wiele przeciwwskazań. Warto przyjrzeć się temu zabiegowi bliżej. Gaz leczniczy podaje się pod skórę cienką igłą, a pacjent może na własne oczy zobaczyć, jak cienkimi liniami równomiernie rozchodzi się pod nią. Czas zabiegu zależny jest od miejsca, w które podaje się gaz. Przy redukcji małych zmarszczek może trwać kilka minut, lecz przy usuwaniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha – nawet pół godziny.

Jak wygląda zabieg?

KarboksyterapiaKarboksyterapia polega na wstrzykiwaniu podskórnie i śródskórnie leczniczego dwutlenku węgla. Zastrzyki podaje się w miejsca, których wygląd pacjent chciałby poprawić. Gaz rozchodzi się tkankach i rozszerza naczynia krwionośne, przez co komórki dotleniają się i odżywiają. To z kolei powoduje stymulację procesu regeneracji tkanek. Dzięki nowoczesnej karboksyterapii wytwarzają się nowe naczynka włosowate odpowiedzialne za mikrokrążenie. Iniekcja i leczniczy dwutlenek węgla powodują także lekki stan zapalny, który stymuluje skórę do regeneracji. Organizm zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, przez co skóra staję jędrniejsza i gładsza. Karboksyterpia jest dobrą metodą na walkę z tkanką tłuszczową. Gaz leczniczy w niej zmienia się w kwas węglowy, odpowiedzialny za rozpoczynane procesów rozpadu tłuszczu. Jest on wydalany bardzo wydajnie, dzięki wcześniej wspomnianym, nowym naczyniom włosowatym.

Przeciwskazania do zabiegu

Chociaż karboksyterapia jest niezwykle skuteczna w poprawie urody (ale też pomocna przy leczeniu np. niewydolności żylnej, owrzodzeń żylakowych, zaburzeń krążenia i wielu innych chorób) istnieje wobec niej szereg przeciwwskazań. Bezpieczna karboksyterapia może być zabiegiem szkodliwym dla osób po zawale i udarze oraz tych z niewydolnością nerek, chorobami płuc, nadciśnieniem, padaczką, czy niekontrolowaną cukrzycą. Na zabieg nie kwalifikują się też osoby będące w trakcie chemioterapii, cierpiące na opryszczkę, trądzik różowaty, zaburzenia gojenia, hemofilię i przechodzące ostre infekcje skóry. Nie powinny się na niego zapisywać także kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed