Makijaż permanentny – sposób na ponętne usta bez makijażu

Trudno wyobrazić sobie dobrze wykonany makijaż twarzy bez odpowiedniego zaakcentowania ust. A gdyby tak móc cieszyć się pięknie zaznaczonymi wargami bez grama jakiejkolwiek pomadki? Taką możliwość stwarza makijaż permanentny ust. Jak wygląda zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować?

 

Na czym polega makijaż permanentny ust?

W uproszczeniu, makijaż permanentny ust jest niczym innym, jak tatuażem. Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Uzyskany efekt jest trwały i utrzymuje się przez wiele miesięcy. Warto dodać, że wykonywaniem makijażu permanentnego może zajmować się wyłącznie osoba wyspecjalizowana, zwana linergistką.

 

Komu polecamy wykonanie makijażu permanentnego ust?

Makijaż permanentny ust to przede wszystkim ogromna wygoda. Zabieg zapewnia trwały efekt podkreślonych i pełnych ust, dzięki czemu stosowanie kredek, szminek i pomadek nie jest już konieczne do ich uwydatnienia. Wiele klientek decyduje się na makijaż permanentny również w celu skorygowania drobnych asymetrii w kształcie warg. To również świetny sposób na to, by poprawić ich naturalny kolor.

 

Makijaż permanentny ust: przeciwwskazania

Makijaż permanentny to nie prosty zabieg kosmetyczny, a ingerencja w głębsze warstwy skóry, dlatego nie każdy może się na niego zdecydować. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • Ciąża i laktacja,
 • Choroby: cukrzyca, anemia, łuszczyca,
 • Choroby zakaźne,
 • Nowotwory,
 • Rany i blizny w polu zabiegowym,
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków,
 • Stosowanie retinoidów,
 • Czynna opryszczka ust.

 

Makijaż permanentny ust – przebieg zabiegu

 1. Przed zabiegiem linergistka przeprowadza z klientką wywiad, podczas którego uzyskuje informacje na temat oczekiwanych rezultatów. Ustalane są m. in. kolor i kształt ust. Specjalistka uzyskuje również dane na temat ogólnego stanu zdrowia klientki i wyklucza ewentualne przeciwwskazania.
 2. Na kilka dni przed zabiegiem specjalista może zalecić stosowanie preparatu przeciwopryszczkowego na receptę (np. Heviran).
 3. Makijaż permanentny ust rozpoczyna się od znieczulenia warg specjalną maścią i wykonania „szkicu”.
 4. Następnie linergistka zaczyna wykonywać makijaż permanentny ust. Zabieg rozpoczynany jest od zaznaczenia ich konturu tak, by optycznie uwydatnić wargi. Dopiero w następnej kolejności całość warg wypełniana jest barwnikiem.

 

Zabieg trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od oczekiwanych rezultatów. Po 4 tygodniach klientka powinna zgłosić się do gabinetu kosmetycznego na zabieg uzupełniający. Po około tygodniu od pierwszej wizyty skóra ust na skutek makijażu może delikatnie się łuszczyć, a barwnik blaknąć, dlatego drobna poprawka jest konieczna dla uzyskania optymalnego i trwałym efektu. Po jej wykonaniu makijaż permanentny ust utrzyma się w świetnym stanie przez długie miesiące.

 

Czy makijaż permanentny ust jest bolesny?

Zabieg wiąże się z uczuciem dyskomfortu, jednak nie wszystkie osoby określają go jako bolesny. Zastosowanie maści znieczulającej przed makijażem permanentnym sprawia, że „tatuowanie” odczuwalne jest często jedynie jako łaskotanie lub mrowienie. Wiele zależy od indywidualnego progu bólu klientki.

Makijaż permanentny ust – zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego ust należy stosować maść przeciwzapalną i łagodzącą zaleconą przez linergistkę. Przez około tydzień po zabiegu wargi będą bardzo wrażliwe, dlatego należy unikać gorących i ostrych potraw, kąpieli słonecznych i wizyt w saunie. Nie należy również stosować żadnych kosmetyków do makijażu ust. Jedząc i pijąc w miejscach publicznych należy używać wyłącznie jednorazowych sztućców oraz kubków.

 

Makijaż permanentny ust w mieście Tarnowskie Góry

Jeśli poszukujesz miejsca na Śląsku na wykonanie makijażu permanentnego ust, już dziś zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu. Nasi specjaliści zrobią wszystko, by wydobyć z twoich warg ich naturalne piękno. Zapomnij o codziennym makijażu i podkreśl swoje usta na znacznie dłużej.

 

 


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed