Lipoliza – opis zabiegu
Lipoliza iniekcyjna to forma liposukcji, ale bez ingerencji chirurgicznej.
Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi oraz dezoksycholan sodu substancja odpowiedzialna za zjawisko adypocytolizy. Obecnie metoda lipolizy, opierająca się jedynie na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz, cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa’.
LIPOLIZA NIE JEST METODĄ ODCHUDZANIA ALE MODELOWANIA SYLWETKI BEZ SKALPELA.
Leczeniu mogą być poddane podbródek, dolne części policzków tzw. chomiki, okolice brzucha, bioder, pośladków, ud, a także ramion i karku. Są to typowe okolice, w których łatwo o nadmierne nagromadzenie komórek tłuszczowych. Do tej pory miejsca te leczone były tylko za pomocą zabiegów chirurgicznych.
Uzyskane efekty uzależnione są od ilości tkanki tłuszczowej, im więcej tkanki tłuszczowej tym więcej zabiegów trzeba wykonać. Najczęściej konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów z przerwą 2-6 tygodni.
Po iniekcji pojawiają sie typowe dla tego zabiegu objawy w postaci obrzęku, zaczerwienienia, miejscowej bolesności, świądu, mrowienia. W miejscach iniekcji mogą pojawić się również niewielkie siniaki. Objawy te najczęściej ustępują po kilku dniach.
Lipoliza pozwala na eliminację depozytów tłuszczowych, bez ingerencji chirurgicznej.
Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy – celem usunięcia tak zwanego drugiego podbródka – jak również w innych rejonach ciała, takich jak na przykład brzuch, pośladki, uda czy biodra. Ponadto, lipoliza jest stosowana również w leczeniu tłuszczaków.