Mezoterapia bez igieł? To możliwe z Excell Derm Pro!
Mezoterapia to zabieg, podczas którego do skóry właściwej dostarcza się wysokiej jakości substancje lecznicze, regenerujące i odżywcze. Podczas klasycznej mezoterapii igłowej substancje te są po prostu wstrzykiwane pod skórę. Osoby, które boją się zabiegów z użyciem igły, mogą zdecydować się na mezoterapię bezigłową, która jest procesem mniej inwazyjnym.
Excell Derm Pro
Na czym polega mezoterapia bezigłowa? Przeprowadza się ją przy użyciu maszyny Excell Derm Pro. Wytwarza ona prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. To powoduje zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej i otwarcie w niej kanałów hydrofilowych. Dzięki temu substancje lecznicze są przez skórę intensywnie przyswajane. Producenci preparatów do mezoterapii bezigłowej Excell Derm przygotowali całą gamę preparatów dedykowanych do poszczególnych problemów ze skórą oraz do poszczególnych części ciała. Każdy z nich ma jednak za zadanie stymulować, rewitalizować i odmładzać skórę.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg mezoterapii bezigłowej można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest wprowadzenie koktajlu zabiegowego podczas procesu elektroporacji. Drugi etap to cyrkulacja, polegająca na głębszym wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry. Podczas z niego, dzięki powstałemu ciśnieniu, z komórek usuwane są również toksyny. Trzecia faza to drenaż, podczas którego ciśnienie w komórkach normalizuje się. Czwartym etapem jest zamknięcie się kanalików jonowych. Przed zabiegiem mezoterapii bezigłowej Klient powinien zdjąć z siebie metalową biżuterię i ozdoby. Skóra musi być zdezynfekowana, a następnie pokryta żelem. Po nałożeniu kapsułki i uruchomieniu maszyny klientka informuje terapeutę o doznaniach. Jeśli mrowienie sprawia dyskomfort, przepływ prądu powinien być zmieniony na mniejszy. Przeciwskazania do mezoterapii bezigłowej to między innymi choroby i rozrusznik serca, choroby żył, a także cukrzyca i epilepsja. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby z chorobami skóry: nadwrażliwością, stanami zapalnymi, przerwaną ciągłością skóry. Zabieg należy przełożyć także w przypadku ciąży, karmienia piersią, infekcji, gorączki, nowotworu i alergii na składniki kosmetyku.