Najlepsze zabiegi kosmetyczne na trądzik

Trądzik to jeden z najczęstszych powodów, dla którego pacjenci odwiedzają gabinet dermatologiczny. Wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko osób młodych, czego dowodem są liczne przypadki trądziku dojrzałego. Radzimy, jakie zabiegi kosmetyczne na trądzik okażą się najskuteczniejsze.

 

Trądzik to choroba aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy nadprodukcja sebum, czyli naturalnego łoju. Charakteryzuje się występowaniem zamkniętych i otwartych zaskórników. Dotyczy najczęściej skóry twarzy, dekoltu i pleców. Choć jest na tyle powszechny, że traktuje się go jako coś zupełnie naturalnego, wciąż stanowi istotny powód kompleksów dla młodzieży, ale i wielu dorosłych.

 

Lekarz dermatolog – pierwszy kontakt w sprawie trądziku

Choć cierpi na niego wiele osób, wciąż pozostaje silną przyczyną kompleksów. Trądzik bardzo często dotyka młodzieży, lecz nie tylko – do gabinetów dermatologicznych zgłasza się coraz więcej pacjentów z „dojrzałą” wersją tej choroby.

 

Warto uświadomić sobie, że trądzik nie jest wyłącznie defektem estetycznym. To choroba skóry, którą należy leczyć, dlatego jeśli przyjmuje zaostrzoną postać należy zgłosić się do lekarza dermatologa. Specjalista dokładnie określi typ trądziku oraz dobierze najlepsze metody jego leczenia.

 

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

Podstawą walki z trądzikiem powinny być regularne wizyty u dermatologa, pielęgnacja domowa, zdrowy tryb życia. Nieocenioną pomocą okażą się również fachowe procedury kosmetyczne. Jakimi zabiegami kosmetycznymi na trądzik w szczególności warto się zainteresować?

 

  • Oczyszczanie manualne – sposób na otwarte zaskórniki

Jeśli twoim problemem są przede wszystkim zaskórniki otwarte (tzw. wągry) i nie posiadasz licznych zmian zapalnych, do gabinetu kosmetycznego możesz zgłosić się na oczyszczanie manualne. Polega ono na mechanicznym usuwaniu zanieczyszczeń z wcześniej rozpulchnionej skóry. Kosmetolog zabieg przeprowadza w maksymalnie sterylnych warunkach, korzystając z profesjonalnych narzędzi, takich jak łyżeczka unny. To o wiele bezpiecznie wyjście od samodzielnego usuwania zmian w domu.

 

  • Peelingi chemiczne na trądzik

Skóra tłusta i mieszana ze skłonnością do trądziku bardzo dobrze reagują na peelingi chemiczne, do których wykorzystywane są kosmetyczne kwasy (np. migdałowy, azelainowy). Rodzaj kwasu dobierany jest przez dermatologa lub kosmetologa po dokładnym zbadaniu skóry i jej potrzeb. Efektem zabiegu jest złuszczenie martwego naskórka, regulacja produkcji sebum, redukcja przebarwień i widoczności porów.

 

  • VPL na trądzik

Kolejnym z zabiegów, który pomoże skórze trądzikowej jest naświetlanie zmiennym światłem pulsacyjnym (VPL). To sposób na uregulowanie pracy gruczołów łojowych, przyspieszenie gojenia stanów zapalnych, zmniejszenie porów oraz potrądzikowych przebarwień. Do innych rezultatów VPL można zaliczyć ujędrnienie i odmłodzenie cery.

 

  • Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny, podczas którego wykorzystuje się delikatne podciśnienie i głowicę (najczęściej diamentową bądź korundową), która ściera martwy naskórek. Dzięki temu zabiegowi cera jest doskonale oczyszczona, a także ma mniejszą skłonność do przetłuszczania się. Mikrodermabrazję można wykonywać na cerze mieszanej i tłustej, jednak pozbawionej dużych stanów zapalnych.

 

Jak dbać o cerę trądzikową w domu?

Podstawą walki z trądzikiem są regularne wizyty u lekarza dermatologa, stosowanie preparatów leczniczych, zabiegów zmniejszających aktywność gruczołów łojowych i zmniejszających stany zapalne. Warto pamiętać o starannej pielęgnacji w domu, na którą składa się codzienny dokładny demakijaż, oczyszczanie i stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, jak również o dobrze zbilansowanej diecie i unikaniu używek.

 

Zabiegi kosmetyczne na trądzik w mieście Tarnowskie Góry

Jeśli borykasz się z uporczywym trądzikiem pamiętaj, że jest on niczym innym jak chorobą skóry, którą można leczyć. Lekarz dermatolog w naszym gabinecie na Śląsku pomoże dobrać najlepszy sposób leczenia oraz zabiegi, które przywrócą twojej skórze zdrowy wygląd. Z trądzikiem naprawdę można wygrać!


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed