Terapia VPL – Variable Pulsed Light.

Terapia VPL w mieście Tarnowskie Góry. Kiedy warto ją wypróbować?

VPL, Czyli zmienne światło pulsacyjne to technologia wykorzystywana w medycynie estetycznej od lat. Jej zaletą jest uniwersalność – jest niezwykle przydatna w różnych rodzajach zabiegów. Kto powinien wypróbować działanie VPL? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu? Na wszystkie dylematy klientów odpowiadamy w naszym gabinecie w mieście Tarnowskie Góry.

 

Terapia VPL – Variable Pulsed Light. Czym jest?

Variable Pulsed Light, VPL (Zmienne Światło Pulsacyjne), to zjawisko oparte o intensywne błyski światła, dzięki którym część ciała, na którą jest skierowane zostaje poddana intensywnemu podgrzaniu. Te właściwości VPL pozwalają na jej szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wiązki światła, które są emitowane przez urządzenie VPL są doskonale pochłanianie przez skórę w polu zabiegowym, a jednocześnie „ignorowane” przez tkanki sąsiadujące.

 

Jakie są wskazania do terapii VPL?

Kiedy warto zapytać kosmetologa o terapię VPL? Zmienne Światło Pulsacyjne okazuje się znakomitym sposobem radzenia sobie z następującymi problemami:

 

 • Nadmierne owłosienie

VPL to powszechnie wykorzystywana metoda usuwania owłosienia znajdującego się w fazie anangenowej. Regularne wykonywanie zabiegów zapewnia trwałe zmniejszenie owłosienia w danej okolicy. Zabieg rekomendowany jest osobom z ciemnymi, grubymi włoskami oraz jasną karnacją – dla optymalnego efektu światło VPL musi zostać pochłonięte przez melaninę, czyli barwnik włosa.

 

 • Fotoodmładzanie skóry VPL

Terapia VPL znakomicie sprawdza się w celu przywracania cerze zdrowego i młodego wyglądu. Światło absorbowane przez skórę skłania ją do samoregeneracji i produkcji kolagenu, który odpowiada za jej napięcie i sprężystość. Zabieg doskonale wpływa na owal twarzy, eliminując wiotkość i inne pierwsze oznaki mijającego czasu. Ponadto, VPL pomaga pozbyć się przebarwień oraz płytkich zmarszczek.

 

 • Masz trądzik? Wypróbuj VPL

Technologię VPL można wykorzystać również w celu leczenia trądziku  – także tego dojrzałego. Zmienne Światło Pulsacyjne reguluje wydzielanie sebum, wspomaga gojenie się zmian trądzikowych i zmniejsza przebarwienia powstałe wskutek wyprysków. Dodatkowo, dzięki VPL można wyeliminować irytujący problem, jakim są rozszerzone pory.

 

 • Usuwanie znamion

Masz znamię, z którego nie jesteś zadowolony? Terapia VPL okaże się świetnym sposobem na zmniejszenie jego widoczności. Zabiegi wykonywane zgodnie ze wskazaniami kosmetologa przyniosą trwały efekt w postaci ujednolicenia kolorytu skóry w wybranej okolicy.

 

 • Zamykanie naczynek

Tzw. pajączki typowe dla cery naczyniowej to zmora niejednej z osób. VPL to niezawodna metoda zamykania pękniętych naczynek i przywracania skórze zdrowego wyglądu. Kremy i serum nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Najwyższa pora na wizytę u kosmetologa.

 

Terapia VPL – przeciwwskazania

Nie każdy może zdecydować się na terapię światłem. Z zabiegów VPL nie powinny korzystać osoby, które:

 • Są w ciąży,
 • Mają intensywną opaleniznę,
 • Stosują kremy z retinolem, beta-karotenem,
 • Zażywają leki i zioła fotouczulające,
 • Posiadają rany i infekcje w polu zabiegowym.
 • Posiadają skłonności do bliznowacenia.

 

Jak wygląda zabieg VPL?

Zabieg polega na przystawianiu głowicy emitującej Zmienne Światło Pulsacyjne do danej partii skóry. Terapia jest bezbolesna, ponieważ technologia VPL nie powoduje nagrzewania sąsiadujących tkanek. Odczuwane może być jedynie delikatne pieczenie, rzadko jednak wymagające środków znieczulających. W trosce o bezpieczeństwo osoby poddawanej zabiegowi, jak i kosmetologa, przy terapii VPL stosowane są ochronne okulary.

 

Po zabiegu VPL może wystąpić zaczerwienienie skóry, delikatny obrzęk i swędzenie, ustępujące po kilku dniach.

 

Terapia VPL w mieście Tarnowskie Góry

Nasz gabinet kosmetyczny odwiedza cały Śląsk – coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie zabiegów VPL. Zyskują one na popularności zwłaszcza w okresie wiosennym, gdy wiele osób przygotowuje swoje ciała do sezonu plażowego. Chcesz pozbyć się owłosienia, zmarszczek, trądziku? Zapraszamy do zapisów!


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed