Zabieg laserowy Fraxel – sposób na jędrną i gładką skórę

Fraxel to marka, która we współczesnej kosmetologii jest niezwykle popularna. Dzięki temu laserowi specjalista jest w stanie zniwelować liczne problemy natury estetycznej, nadając skórze pacjenta zdrowy koloryt, gładkość i o wiele większą gęstość. Radzimy, kto powinien zdecydować się na zabieg laserowy Fraxel i jak się do niego przygotować.

 

Na czym polega zabieg laserowy Fraxel?

Zabieg laserowy z użyciem urządzenia Fraxel gwarantuje efekt porównywalny do dermabrazji. Różnica polega na tym, że zabiegi z wykorzystaniem lasera stosowane są na skórę wybiórczo, w zależności od strefy, w której występuje problem dermatologiczny. Wiązka lasera kierowana w dany punkt dociera do tkanki podskórnej oraz skóry właściwej, nie naruszając tkanek wokół.

 

Zabieg laserowy Fraxel wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia niewidoczne gołym okiem, a jednocześnie szybko przechodzące proces gojenia. Efektem jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej zdrowy i młody wygląd. Fraxel to bezsprzecznie innowacyjne urządzenie, stanowiące przełom we współczesnej medycynie estetycznej.

Zabieg laserowy Fraxel – przygotowanie

  • Bezpośrednio przed zabiegiem laserowym należy zmyć makijaż, zdjąć soczewki kontaktowe lub zgolić włoski w miejscu, które będzie poddane zabiegowi.
  • Na dwa tygodnie przed zabiegiem zaleca się zaprzestanie stosowania leków z kwasem acetylosalicylowym.
  • Na tydzień przez kontaktem z laserem należy odstawić preparaty zawierające witaminę C, E, retinol oraz maści na bazie sterydów.
  • 3 dni przed zabiegiem laserowym pacjent powinien odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak Ibuprofen, Ketonal, Nurofen, Ketoprofen.

 

Wskazania do zabiegu laserowego Fraxel

Laser Fraxel może okazać się skutecznym sposobem niwelowania wielu dolegliwości skórnych i problemów natury estetycznej. Jego działanie zostało potwierdzone w przypadku następujących defektów:

  • Widoczne oznaki starzenia skóry,
  • Blizny potrądzikowe,
  • Przebarwienia posłoneczne,
  • Starcze rogowacenie skóry,
  • Blizny pooperacyjne,
  • Melasema skóry twarzy i innych okolic ciała.

 

Efekty zabiegu laserowego Fraxel

O większości pacjentów pierwsze rezultaty lasera Fraxel widoczne są już kilka dni po zabiegu. Zwykle jednak skóra potrzebuje czasu na to, by wytworzyć nowe włókna kolagenowe wpływające na jej sprężystość i gęstość. Pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy po przeprowadzeniu serii zabiegów laserem Fraxel.

 

Aby uzyskać jak najbardziej zadowalające efekty, warto poddawać się zabiegowi laserem Fraxel od 3 do 5 razy, w odstępach 2-4 tygodniowych. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, w zależności od problemu, z jakim do gabinetu zgłasza się pacjent.

 

Bezpieczeństwo zabiegów laserowych

Po zabiegu laserowym Fraxel pacjent nie musi poddawać się rekonwalescencji – zwykle może on powrócić od razu do swoich codziennych aktywności. Do najczęstszych skutków ubocznych zalicza się niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie w obrębie pola zabiegowego. Po tygodniu od wykonanego zabiegu skutki uboczne nie są już widoczne. Pacjent może za to cieszyć się widocznymi, pozytywnymi rezultatami lasera Fraxel.

 

Warto dodać, że po zabiegu laserem Fraxel na skórę nakładany jest preparat łagodzący i przyspieszający procesy gojenia.

 

Czy zabieg laserowy Fraxel boli?

Wielu pacjentów przed podjęciem decyzji o terapii laserowej zastanawia się, czy wiąże się ona z bolesnymi odczuciami. W przypadku lasera Fraxel pacjent może odczuwać delikatne kłucie, w większości przypadków nie określane jako trudne do zniesienia. Pacjenci, którzy cechują się niskim progiem bólu mogą zostać znieczuleni miejscowo za pomocą odpowiedniego środka.

 

Zabieg laserowy Fraxel w mieście Tarnowskie Góry

Jeśli poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł skorzystać z zabiegu Fraxel odwiedź nasz gabinet w mieście Tarnowskie Góry. Derkomed odwiedza cały Śląsk, a pacjentów zadowolonych z naszych usług stale przybywa. Zapisz się na wizytę i przywróć swojej skórze młody, atrakcyjny wygląd.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed