MASAŻE

MASAŻ KLASYCZNY


Lomi – Lomi

Lomi-Lomi to niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Lomi Lomi jest więc masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości, miłości. Masaż Hawajski odbywa się na całym ciele fizycznym człowieka, a także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem.


MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie działanie termoterapii oraz masażu klasycznego, dzięki czemu pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni oraz przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu. Dodatkowo powolne ruchy w połączeniu z ciepłem kamieni bazaltowych uspokajają skołatane nerwy i pomagają znaleźć ukojenie i spokój.

Masaż szczególnie zalecany jest w okresie jesienno – zimowym.


MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską to rodzaj masażu próżniowego, którego głównym celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego występującego przy bólach pleców. Wykorzystywany jest również jako pomoc w zmniejszeniu widoczności cellulitu i poprawy metabolizmu, co prowadzi do szybszego odprowadzania toksyn z organizmu.


REFLEKSOTERAPIA STOPY

Podstawą masażu refleksyjnego stóp jest refleksologia, w myśl której na stopach znajdują się miejsca będące energetycznym odbiciem układów i narządów ludzkiego ciała. Poprzez odpowiednie uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców osoba wykonująca zabieg dociera do źródła choroby, poprawia krążenie i stymuluje układ nerwowy w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu, wspomagając tym samym proces samoleczenia.

Refleksoterapia to również skuteczna metoda terapii obniżająca poziom kortyzolu w organizmie oraz przyspieszająca jego oczyszczanie z toksyn.

Wskazaniami do zabiegu są m.in. bóle głowy, problemy trawienne, zaburzenia snu, zaburzenia hormonalne.


MASAŻ HINDUSKI GŁOWY I KARKU

Hinduski masaż głowy i karku polecany jest przede wszystkim dla osób, które skarżą się na uporczywy stres. Zalecany jest szczególnie w przypadku występowania bólów głowy oraz migren, jak również osobom pracującym przy komputerze, siedzącym wciąż w jednej, wymuszonej pozycji, w której następuje silne napięcie mięśni szyi oraz ramion.

Podczas masażu wspomniane obszary zostają dokładnie rozmasowane by uwolnić napięcia w nich skumulowane. Kolejnym etapem jest masaż skóry głowy, w celu pobudzenia dopływu krwi do mieszków włosowych i dostarczenia substancji odżywczych niezbędnych do utrzymania zdrowych włosów.

Pozostałe zalety terapii: