Czym są rozstępy i skąd się biorą?

Rozstępy to widoczne zmiany skórne, które w zależności od fazy mogą przerodzić się w czerwono-sine lub blado-białe pręgi. Nieestetyczne blizny na ciele zazwyczaj pojawiają, gdy nasza skóra szybko się rozciąga w zbyt krótkim czasie. Dochodzi wówczas do uszkodzenia włókien kolagenowych, przez co na skórze tworzą się pęknięcia. Przybierają one postać poprzecznych lub podłużnych pasów, które najczęściej występują na brzuchu, udach, pośladkach, a także piersiach.

Przyczyny powstawania rozstępów

Gdy na ciele zaczynamy dostrzegać pierwsze rozstępy, w naszej głowie pojawia się pewna refleksja o tym, co mogło mieć wpływ na ich pojawienie się. Do powstawania niepożądanych zmian skórnych może przyczyniać się wiele czynników takich jak: stres, nieodpowiednia dieta, szybki wzrost tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej, brak aktywności fizycznej, spożywanie zbyt małej ilości płynów, czy nawet zaburzenia hormonalne.

Kto jest narażony na rozstępy?

Tak naprawdę u każdego z nas mogą pojawić się rozstępy niezależnie od wieku, czy płci. Istnieje jednak grupa osób, która szczególnie narażona jest na ich występowanie. Na powstawanie rozstępów mają wpływ:

  • Otyłość oraz wahania wagi;
  • Uwarunkowane genetycznie;
  • Nadczynność tarczycy oraz zespół Cushinga;
  • Stosowanie glikokortykosteroidów, sterydów i tabletek antykoncepcyjnych;
  • Ciąża;
  • Okres dojrzewania;
  • Kulturystyka.

Rozstępy – jak im zapobiegać?

Pamiętaj, że odpowiednia profilaktyka to podstawa do zachowania jędrnej, gładkiej skóry. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia blizn, należy zadbać o jej sprężystość. Regularne masaże wykonane za pomocą odpowiednich produktów pielęgnacyjnych wzmacniają szkielet kolagenowy oraz elastyczność naszego ciała. Zaleca się również systematyczne stosowanie peelingów gruboziarnistych (np. kawowych), których działanie zapobiega pojawianiu się w przyszłości nieestetycznych pręgów. Ponadto, na rynku kosmetycznym znajdziemy różnego rodzaju maści, żele oraz kremy chroniące przed powstawaniem rozstępów.

Co zrobić, kiedy blizny się już pojawią?

Jeśli na skórze pojawiły się czerwonawe blizny to znak, że ich obrębie dochodzi do zmian biochemicznych – nazywamy to zjawisko pierwszą fazą zapalną. W uszkodzonych miejscach skóra traci elastyczność, utrzymuje się stan zapalny oraz niewielki obrzęk. Podczas trwania tego etapu, gdy rany nie są jeszcze całkowicie zagojone najlepiej wykonywać wszelkiego rodzaju zabiegi, aby zwiększyć efektywność ich działania. Kosmetologia estetyczna oferuje wiele metod z zakresu dermatologii, które pomogą nam pozbyć się rozstępów.

Karboksyterapia Reology 2 – skuteczny zabieg redukujący rozstępy

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla pod skórę – wówczas CO2 zamienia się w kwas węglowy, który powoduje rozpad tłuszczów. Karboksyterapia wykonywana jest przy pomocy profesjonalnego urządzenia, które w niezwykle precyzyjny sposób wprowadza związek chemiczny z grupy tlenków w zmiany skórne. Wspomniana metoda usuwania rozstępów jest całkowicie bezpieczna i mało inwazyjna. W trakcie zabiegu może pojawić się delikatne uczucie dyskomfortu, jednak większość osób twierdzi, że jest on praktycznie bezbolesny. Kuracja przynosi zadowalający efekt po wykonaniu całej serii zabiegów, lecz początkowe rezultaty są już widoczne po pierwszej wizycie.

 

Jak wygląda zabieg Karboksyterapii? To warto wiedzieć!

  • Przed wykonaniem zabiegu pacjent nie może przyjmować się leków, które obniżają krzepliwość krwi. Bezpośrednio przed karboksyterapią nie zalecamy również spożywania kawy.
  • Podczas zabiegu specjalista kosmetolog odkaża miejsce, w którym będzie wtłaczany dwutlenek węgla. Następnie za pomocą specjalnej maszyny dokładnie rozprowadza go podskórnie i śródskórnie.
  • Po zakończonym zabiegu skóra może być opuchnięta oraz zaczerwieniona, co mija zwykle po kilku godzinach. Aby nie doszło do jej zakażenia, musimy chronić miejsca, w których były aplikowane wkłucia. Należy również unikać promieni słonecznych oraz zrezygnować z wysiłku fizycznego na 2-3 dni.

Postaw na profesjonalny zabieg karboksyterapii w Tarnowskich Górach

Chcesz pozbyć się rozstępów i przywrócić jędrność swojej skórze? Zapraszamy do naszego gabinetu Derkomed w Tarnowskich Górach, gdzie w profesjonalnych warunkach wykonujemy zabieg karboksyterapii. Korzystamy z najnowszej generacji urządzenia Reology 2, które zapewnia bezpieczeństwo oraz gwarantuje skuteczność leczenia.

 


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed