Kiedy ciało mówi nam nie! Objawy stresu i przemęczenia. Czy my, kobiety, umiemy odpoczywać?!

Codzienna gonitwa, kolejne sprawy wymagające natychmiastowej realizacji, praca, dom, dzieci… Skądś to znasz? Jeśli masz wrażenie, że właśnie tak wygląda ostatnio Twoje życie to znak, że już czas się na chwilę zatrzymać.

 

Najczęstsze oznaki stresu i przemęczenia

 

Do czego może doprowadzić stres? Warto pamiętać o tym, że każdy z nas reaguje na sytuacje stresowe w inny sposób. Do najczęstszych objawów, które powinny dać nam do myślenia, należą: bezsenność, kołatanie serca, problemy żołądkowe czy ogólne pogorszenie nastroju oraz uczucie rozdrażnienia i niepokoju. Bagatelizowanie tych oznak często okazuje się dużym błędem, gdyż stąd już bardzo blisko do przewlekłego stresu, który z kolei objawia się, na przykład, bólami głowy, chorobami serca, cukrzycą czy bólami kręgosłupa. Długotrwały stres przyczynia się także do powstawania stresu oksydacyjnego, który posiada obecnie miano choroby cywilizacyjnej.

 

Stres widać na twarzy

 

Jednym z problemów, z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci to znaczne pogorszenie stanu cery. Niestety, na pytanie co jest tego powodem, również często można odpowiedzieć: zmęczenie i przewlekły stres. Do najbardziej powszechnych oznak stresu należą przede wszystkim: utrata blasku i jędrności skóry, wypryski, drobne zmarszczki czy przesuszenie cery. Dlaczego tak się dzieje? Nasza skóra to bezpośredni odbiorca sytuacji stresowych, gdyż to właśnie ona wysyła sygnały do mózgu z informacją o tym, że coś jest nie tak. Efekt? Widoczne reakcje skórne. Kortyzol, czyli hormon stresu, hamuje wówczas produkcję budulca skóry, jakim jest kolagen. Płaszcz hydrolipidowy ulega osłabieniu, a gruczoły łojowe, których funkcją jest regulacja lipidów, wytwarzają zbyt dużo sebum doprowadzając do powstania zmian trądzikowych.

 

Jak zniwelować oznaki stresu?

 

Co zrobić, aby zapomnieć o stresie? Po pierwsze: pomyśleć o tym, co nas stresuje i spróbować wyeliminować te czynniki ze swojej codzienności. Warto zastanowić się także nad tym, co sprawia nam relaks – często drobne rzeczy jak obejrzenie ulubionego serialu, książka czy spacer po lesie mogą mieć zbawienny wpływ na redukcję napięć w naszym życiu. Doskonałym pomysłem na redukcję stresu zdecydowanie są także masaże lub inne zabiegi odprężające. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji, które przynoszą nie tylko ukojenie nerwów, lecz także poprawiają elastyczność skóry i przywracają jej utraconą przez stres młodość. Do najczęściej wybieranych zabiegów w naszym gabinecie należą: klasyczny masaż relaksacyjny, zabieg czekoladowy z masażem kalifornijskim czy Ucieczka w amazońską dżunglę – relaksująca pielęgnacja ciała. Jeśli stres daje oznaki również na twarzy, wtedy warto postawić nie tylko na ogólną pielęgnację twarzy.Do często wybieranych przez nasze Pacjentki zabiegów na twarz należą, na przykład, zabiegi z wykorzystaniem preparatów Obagi Medical czy Germaine de Capuccini

 

Dlaczego warto zadbać o siebie i pożegnać się ze stresem?

 

W natłoku obowiązków bardzo łatwo nam zapomnieć o sobie. Jak widać, może jednak to doprowadzić do wielu niebezpiecznych skutków. Nawet niewielkie kroki prowadzące ku odstresowaniu mogą jednak przyczynić się do znacznej poprawy zdrowia i samopoczucia. Czas więc o siebie zadbać! Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zapytaj nas o polecenie najlepszego zabiegu odprężającego. Chętnie dobierzemy zabieg najbardziej odpowiedni dla Twojej skóry i oznak, które pojawiły się u Ciebie wraz ze stresującym trybem życia. Czekamy na Ciebie w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach!

 


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed