Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Mikropigmentacja brodawki sutkowej

Dla wielu kobiet choroba nowotworowa piersi jest trudnym przeżyciem, które wiąże się z koniecznością poddania się zabiegom medycznym, w tym całkowitemu lub częściowemu usunięciu piersi. Zmiany w wyglądzie ciała, a zwłaszcza utrata brodawki sutkowej, mogą wpłynąć na samopoczucie pacjentek i ich postrzeganie siebie samej. To właśnie dlatego, mikropigmentacja brodawki sutkowej stała się popularnym zabiegiem kosmetycznym, który pomaga kobietom odzyskać poczucie pewności siebie i kobiecości.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej?

Mikropigmentacja brodawki sutkowej jest przeznaczona dla kobiet, które po operacji piersi, w wyniku choroby lub w innych sytuacjach, utraciły naturalny kształt i kolor brodawki sutkowej. Zabieg ten może być także stosowany u kobiet, które mają asymetryczne brodawki sutkowe lub zbyt jasną pigmentację.

Po co wykonywać zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej?

Zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej ma na celu przywrócenie kobiecie naturalnego wyglądu piersi oraz poprawę ich estetyki. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się kompleksów i odzyskać pewność siebie. Wiele kobiet po przejściu choroby lub operacji piersi, czuje się niekomfortowo ze swoim wyglądem, a mikropigmentacja brodawki sutkowej może pomóc im w przywróceniu pewności siebie. 

Tylko my potrafimy tak doskonale narysować brodawkę, że będzie wyglądać na prawdziwą!

 

Odtworzenie otoczki i brodawki sutkowej 1 piersi 800 zł
Odtworzenie otoczki i brodawki sutkowej obu piersi 1200 zł

Zapraszamy do zapoznania się z efektami. Klikając na poniższy link mogą Państwo zobaczyć zdjęcia przed i po zabiegu.

więcej informacji

 

Jak przebiega zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej?

Przed wykonaniem zabiegu mikropigmentacji brodawki sutkowej, kosmetolog przeprowadza konsultację, na której omawia szczegóły procedury oraz przeciwwskazania do zabiegu. Następnie, przed rozpoczęciem zabiegu, przeprowadza się test na alergię na barwnik. W trakcie zabiegu kosmetolog wykorzystuje specjalne urządzenie, w którym znajduje się igła oraz barwnik. Barwnik jest wprowadzany pod skórę w taki sposób, aby uzyskać naturalny kształt i kolor brodawki sutkowej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle około 1-2 godzin.

Mikropigmentacja brodawki sutkowej to innowacyjny zabieg, polegający na wprowadzeniu specjalnego barwnika do skóry, który odwzorowuje naturalny kształt i kolor brodawki sutkowej. W ten sposób uzyskuje się bardzo naturalny efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagające pacjentki. Zabieg ten jest skierowany przede wszystkim do kobiet, które przeszły mastektomię lub inne zabiegi chirurgiczne na piersiach, które skutkowały utratą brodawki sutkowej. Może też być wykonywany u kobiet, które mają wrodzone wady rozwojowe brodawki, a także u osób, które chcą zmienić kształt i kolor swojej brodawki.

Jakie są efekty zabiegu mikropigmentacji brodawki sutkowej?

Efekty zabiegu mikropigmentacji brodawki sutkowej są widoczne od razu po zabiegu, jednak pełne rezultaty można zobaczyć po kilku tygodniach. Brodawka sutkowa staje się bardziej naturalna i estetyczna, co wpływa pozytywnie na samopoczucie kobiety. W trakcie gojenia mogą pojawić się niewielkie zmiany w kolorze, jednak z czasem ulegają one wyrównaniu, a brodawka wygląda jeszcze bardziej naturalnie.

Poza poprawą estetyki, zabieg mikropigmentacji brodawki sutkowej może również pomóc kobietom, które z różnych przyczyn straciły brodawkę sutkową. Dzięki mikropigmentacji, brodawka zostaje odnowiona, co może znacząco wpłynąć na poziom pewności siebie kobiety.

Podsumowując, efekty zabiegu mikropigmentacji brodawki sutkowej to przede wszystkim poprawa estetyki i odzyskanie pewności siebie, a także możliwość odbudowania brodawki po chorobach czy zabiegach medycznych.


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed