Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Vari Lite

Co potrafi system VariLite™?

Niedoskonałości skórne stanowią dla wielu osób spory problem natury estetycznej. Popękane naczynka, włókniaki miękkie, prosaki, a także zmiany pigmentacyjne i trądzikowe mogą negatywnie odbić się na naszej samoocenie, szczególnie jeśli defekt występuje w widocznych miejscach. System VariLite™ to skuteczny sposób, aby się go pozbyć! To profesjonalne urządzenie pozwala usunąć mankamenty skórne z naprawdę wrażliwych miejsc. Niezwykle precyzyjne wiązki lasera diodowego potrafią zniwelować nawet najmniejsze zmiany, nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek. 

Wszechstronność zaawansowanego systemu VariLite™

To profesjonalne urządzenie znajduje zastosowanie w terapii następujących schorzeń:

 • Żylaków kończyn dolnych;
 • Neowaskularyzacji naczyniówkowej;
 • Przebarwień skóry – plam posłonecznych, piegów;
 • Nadmiernego owłosienia małych powierzchni ciała;
 • Rozszerzonych i popękanych naczyń krwionośnych;
 • Zmian skórnych: włókniaków miękkich, prosaków, brodawek, stanów zapalnych trądziku.

Nowoczesna technologia VariLite™

Głowica laserowa o podwójnej długości fali wytwarza dwie wiązki światła, co pozwala odpowiednio dopasować parametry zabiegowe do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Czerwoną wiązkę o długości 532 nm stosuje się do nagrzewania niewielkich naczynek oraz tych położonych na powierzchni skóry, natomiast wiązka zielona o długości 940 nm jest słabiej pochłaniana i używa się jej do leczenia znacznie obszerniejszych zmian, które znajdują się głębiej. 

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

W naszej klinice Derkomed możesz skorzystać z laseroterapii, która pozwala trwale pozbyć się pajączków, nawet z newralgicznych miejsc ciała. Nowoczesna technologia VariLite™ w kontrolowany sposób podgrzewa popękane naczynia krwionośne, co jest zupełnie bezpieczne dla skóry. Odpowiednio wysoka temperatura powoduje ich obkurczenie, a dzięki temu działaniu naczynia zostają skoagulowane, czyli po prostu – zamknięte.

Laserowe usuwanie naczynek – zalecenia pozabiegowe

Czego należy bezwzględnie unikać po przeprowadzonej laseroterapii? Przede wszystkim słońca, dlatego dermatolodzy zalecają, aby zabieg zamykania naczynek wykonywać głównie w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie skóra jest znacznie mniej narażona na negatywne działanie promieni słonecznych oraz alergie. Należy również pamiętać o ograniczeniu kosmetyków, które mogłyby podrażnić naszą skórę.

Konieczne jest stosowanie właściwej pielęgnacji, która pozwoli zregenerować oraz chronić obszar pozabiegowy – mowa oczywiście o głęboko nawilżających kremach z filtrem przeciwsłonecznym. 

Przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania naczynek

Zabieg laserowego usuwania naczynek poprzedza wizyta konsultacyjna w naszym gabinecie. Wywiad medyczny przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę pomaga wykluczyć poniższe przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie laseroterapii:

 • Cukrzyca;
 • Nowotwory;
 • Rozrusznik serca;
 • Nietolerancja UV;
 • Świeża opalenizna;
 • Zażywanie niektórych leków;
 • Aktywne stany zapalne skóry;
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • Choroby skóry w tym również alergie;
 • Stosunkowo niedawno wykonywany peeling chemiczny.

Laserowe leczenie zmian skórnych w Tarnowskich Górach

Chcesz wykonać zabieg laserowego usuwania zmian skórnych? Nie wybieraj pierwszego lepszego salonu! Umów się na laseroterapię w profesjonalnej klinice Derkomed znajdującej się na Śląsku. Tu wykonasz zabieg zamykania naczynek systemem VariLite™, który w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych został uznany za najlepsze urządzenie w tej dziedzinie.

Nos od 150 – 250 zł
Policzki od 300 – 500 zł
Nogi od 400 – 800 zł
Pojedyncze zmiany od 70 zł

Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed