Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Depilacja laserowa Light Sheer: trwałe usuwanie owłosienia

DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER: TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA

Depilacja laserowa wykonywana przy pomocy urządzenia Light Sheer jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wśród osób zainteresowanych trwałym usuwaniem owłosienia. Jest to metoda bezpieczna i skuteczna, zbędne owłosienie zostaje wyeliminowane poprzez zniszczenie struktury włosa, czyli jego meszka. Zabieg depilacji laserowej nie stwarza żadnego ryzyka dla pacjenta. Również sąsiadujące z meszkiem tkanki nie ulegają uszkodzeniu.

 

Gładka skóra na stałe – depilacja laserowa Tarnowskie Góry

Wiele kobiet marzy o tym, by codzienna depilacja przeszła do historii. Ten zabieg, choć prosty, bywa czasochłonny, a także może wiązać się z powstawaniem podrażnień. A gdyby tak raz na zawsze zapomnieć o uporczywych włoskach? To możliwe, dzięki depilacji laserowej – jednej z największych zdobyczy medycyny estetycznej.

 

Na przestrzeni lat, usuwanie owłosienia metodą laserową przeszło dużą ewolucję. Dziś możesz korzystać z niemal całkowicie bezbolesnych zabiegów depilacji laserowej, między innymi w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach. Poznaj depilację Light Sheer – jedną z najnowocześniejszych technik walki ze zbędnymi włoskami.

 

Light Sheer: sprzęt najnowszej generacji

Działanie lasera diodowego Light Sheer opiera się o selektywną fototermolizę. Oznacza to, że wiązką lasera dociera do mieszka włosowego i uszkadza go, bez negatywnego wpływu na okoliczne tkanki. Światło pochłaniane jest przez melaninę, a elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost są niszczone.

 

Jeden zabieg nie wystarczy, by usunąć owłosienie metodą Light Sheer. Powód jest dość oczywisty: laser diodowy oddziałuje na mieszek włosowy w fazie jego aktywnego wzrostu, czyli anagenie. Pozostałe okresy wzrostowe (katagen, telogen), nie pozwalają na tak efektywne działanie. Każdy z włosków rośnie własnym tempem, dlatego aby wyeliminować je wszystkie, należy być nastawionym na serię zabiegów.

Dla bezpieczeństwa pacjentów ważne jest, by w zabiegach depilacji laserowej używać sprawnego, sprawdzonego sprzętu gwarantującego również powodzenie kuracji. Tylko oryginalny laser Light Sheer może to zapewnić. Równie istotna jest obecność wykwalifikowanego personelu potrafiącego obsługiwać laser.

 

Depilacja laserowa Śląsk – dla różnych partii ciała

Depilacja laserowa Light Sheer jest bezpieczna i może być stosowana na różnych częściach ciała. To znakomita propozycja dla osób, które borykają się z widocznymi, gęstymi i szybko odrastającymi włoskami.

 

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność depilacji laserowej przeprowadzanej przy użyciu tego aparatu. Laser Light Sheer pozwala na trwałe usuwanie niepożądanego owłosienia z różnych partii ciała, w tym twarzy, szyi, bikini, pach, ud czy łydek. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oferowanych zabiegów.

LS wąsik 150 zł
LS broda 200 zł
LS broda + podbródek 400 zł
LS baczki 250 zł
LS twarz 500 zł
LS szyja 300 – 350 zł
LS pachy 300 zł
LS brzuch 300 – 500 zł
LS bikini 350 – 500 zł
LS łydki + kolana 600 zł
LS uda 600 zł
LS plecy 600 – 800 zł
LS całe nogi 1000 zł
LS brodawki sutkowe 140 zł
* Pierwsze 3 zabigi cena regularna, 4 – ty zabieg – 25%, 5 – ty i kolejny zabieg – 50 %.
Zabieg przypominający – 50%

Depilacja laserowa nóg – Śląsk

To zabieg, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Depilacja laserowa nóg pozwoli zapomnieć o depilatorach, jednorazowych maszynkach i wosku. Zabiegowi mogą zostać poddane zarówno same łydki, uda, jak i całe nogi.

 

Przed zabiegiem należy unikać opalania skóry na słońcu lub w solarium, wyrywania włosków z cebulkami, stosowania kosmetyków z retinolem, a także zażywania niektórych leków (np. antybiotyków). Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do depilacji laserowej nóg uzyskasz bezpośrednio od specjalisty medycyny estetycznej.

 

Depilacja laserowa nóg – Śląsk

To zabieg, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Depilacja laserowa nóg pozwoli zapomnieć o depilatorach, jednorazowych maszynkach i wosku. Zabiegowi mogą zostać poddane zarówno same łydki, uda, jak i całe nogi. Depilowanie laserowe nóg pozwoli ci cieszyć się gładką skórą, którą z chęcią będziesz eksponować.

 

Przed zabiegiem należy unikać opalania skóry na słońcu lub w solarium, wyrywania włosków z cebulkami, stosowania kosmetyków z retinolem, a także zażywania niektórych leków (np. antybiotyków). Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do depilacji laserowej nóg uzyskasz bezpośrednio od specjalisty medycyny estetycznej.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Nie każdy może zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Powinny zrezygnować z niego kobiety ciężarne i karmiące i osoby z chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazaniem są również świeże rany, blizny oraz infekcje obecne w obrębie pola zabiegowego.

 

Warto dodać, że depilacja laserowa Light Sheer najlepsze efekty przynosi stosowana na ciemnych włoskach. W przypadku włosów siwych i blond, efekt może być mniej zadowalający.

 

Czy depilacja laserowa Light Sheer jest bezpieczna?

Jeśli nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu, depilacja laserowa jest zupełnie bezpieczna.

 

Depilacja laserowa: czy jeden zabieg wystarczy?

Aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą nóg, zabieg depilacji laserowej należy wykonać co najmniej kilkakrotnie. Ilość zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi zostaną ustalone przez specjalistę. Niektóre klientki zauważają wspaniałe rezultaty już po 3-4 zabiegach, inne muszą poczekać na nie nieco dłużej.

 

Depilacja laserowa twarzy – Tarnowskie Góry

Owłosienie na twarzy u kobiet to temat niezwykle delikatny. O ile zbędne włoski na nogach czy rękach jest stosunkowo łatwo ukryć, o tyle wąsik czy włoski na szyi są dość dobrze zauważalne. Jeśli chcesz pozbyć się tego krępującego kłopotu, najlepszym wyjściem okaże się depilacja laserowa twarzy.

 

Przed zabiegiem wykonaj badania

Nadmierne owłosienie na twarzy niemal zawsze ma związek ze zmianami hormonalnymi, a dokładniej wzmożoną produkcją androgenów. Zjawisko to często pojawia się w okresie dojrzewania, jak również u kobiet przechodzących menopauzę. Włoski na twarzy same w sobie nie są problemem zdrowotnym, a jedynie sygnałem zmian zachodzących w organizmie. Przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej warto wykonać badania lekarskie, dzięki którym dowiesz się, co jest przyczyną owłosienia i jak  mu zapobiegać.

 

Pamiętaj, że przeciwwskazania do depilacji twarzy laserem są takie same, jak w przypadku innych partii ciała. Zrezygnuj z zabiegu, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub chorujesz nowotworowo. Jeśli zażywasz leki na stałe, koniecznie poinformuj o tym lekarza medycyny estetycznej!

 

 Jak wygląda laserowa depilacja twarzy?

Zabieg depilacji laserowej brody i wąsika polega na naświetlaniu danej partii twarzy wiązką światła, która przenika aż do mieszków włosowych. Tam pochłaniana jest przez barwnik włosa – melaninę – a cebulka zostaje bezpowrotnie zniszczona, co uniemożliwi jej produkcję nowych włosów.

 

Należy pamiętać, że depilacja laserowa twarzy działa jedynie na mieszki włosowe. Choć wiązka lasera wnika w głąb skóry, nie uszkadza ona jej powierzchni i okolicznych tkanek. Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa twarzy to zabieg w pełni bezpieczny dla pacjentki.

 

Usuwanie owłosienia laserowe – jak się przygotować?

Przed wykonaniem pierwszej depilacji laserowej specjalista przeprowadza wywiad, który ma na celu wykluczenie obecności ewentualnych przeciwwskazań. Należy pamiętać, że istotne jest również samodzielne przygotowanie pacjentki.

 

Skóra, którą planujesz wydepilować, powinna być zadbana i pozbawiona podrażnień. Już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej warto intensywnie ją nawilżać, stosując dobre kosmetyki na bazie emolientów.

 

  • Na miesiąc przed depilacją laserową twarzy nie wyrywaj włosków i nie stosuj kosmetyków z zawartością witamin A i C, retinoidów, kwasów owocowych.
  • Doustne stosowanie retinoidów należy przerwać na 6 miesięcy przed zabiegiem. Leki i zioła fotouczulające odstaw na tydzień przed depilacją laserową.
  • Na tydzień przed zabiegiem wykonaj domowy peeling oraz silne nawilżanie skóry.
  • Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – przed zabiegiem usuwania owłosienia pij minimum 2 litr wody mineralnej dziennie.

 

Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej, włosków nie należy golić i wyrywać. Należy je zgolić dopiero bezpośrednio przed zabiegiem, pozostawiając jedynie mały fragment z kilkucentymetrowymi włoskami (pozwoli to ocenić jakoś włosa). W dniu zabiegu nie nakładaj na obszar zabiegowy żadnych kosmetyków (również kremów i balsamów).

 

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej – Śląsk

Bezpośrednio po usuwaniu owłosienia laserem, zauważysz zaczerwienienie i delikatny obrzęk skóry. Te skutki uboczne miną samoistnie po 2-3 dniach od zabiegu. W tym czasie traktuj skórę bardzo delikatnie – nie trzyj jej, nie uciskaj i nie stosuj antyperspirantów oraz dezodorantów. Ubieraj przewiewną i luźną odzież.

 

Przez 2 tygodnie nie opalaj się na słońcu lub w solarium – może to doprowadzić do powstania trwałych przebarwień. Skórę poddaną depilacji należy chronić przed promieniami UV za pomocą preparatów z filtrami. Specjalista, który wykona zabieg, zarekomenduje ci właściwe kosmetyki.

 

Po 4-12 tygodniach możesz zgłosić się do gabinetu na kolejny zabieg depilacji laserowej. Przygotuj się to niego tak samo, jak do poprzedniego.

 

Depilacja laserowa – ile zabiegów wykonać?

Jeden zabieg nie wystarczy, aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty. Zadowalające rezultaty uzyskasz po 4-6 zabiegach, które należy wykonywać co 4-6 tygodni.  Ilość niezbędnych zabiegów zostanie dobrana indywidualnie przed lekarza medycyny estetycznej.

 

Jeśli laser miał szansę zadziałać na włos w fazie aktywnego wzrostu, nie wyrośnie on ponownie. Jak jednak wspominaliśmy, włosy nie rosną równocześnie, dlatego konieczne jest przeprowadzenie co najmniej kilku zabiegów usuwania owłosienia metodą laserową, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

 

Depilacja laserowa – Tarnowskie Góry

Usuwanie owłosienia laserowo to wyjątkowy zabieg, który pozwoli ci raz na zawsze zapomnieć o depilatorze, maszynce czy wosku. Zapomnij o denerwujących włoskach! Marzysz o idealnie gładkiej skórze? Już dziś zapisz się na zabieg depilacji laserowej w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach. Pamiętaj, że zabieg depilacji laserowej może być również wspaniałym prezentem dla bliskiej ci osoby – sprawdź naszą ofertę kart podarunkowych!


Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii
Centrum Medycyny Estetycznej Dermatologii i Kosmetologii

Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Derkomed
ul. Ks. J. Wajdy 2B, 42-600 Tarnowskie Góry
+48 510 249 751 / derkomed@derkomed.pl


@derkomed